Public, National and Religious Holidays in Turkey...More Details

About Turkey events & congress.... More Details

GUEST BOOK / ZİYARETÇİ DEFTERİ

 

Leave your thoughts, suggestions and comments about places you visited, hotels you stayed and other events you would like to share with other people.

Gezip gördüğünüz yerler, oteller ile ilgili görüşlerinizi, önerilerinizi ve paylaşmak istediğiniz tecrübelerinizi sizden sonraki ziyaretçilere bırakmak ister misiniz?

If you have any questions or queries about a tourism services please do not hesitate to contact us:

E-mail us


[email protected]


Name
E-Mail
Hotel Name
Subject
Messages
 
 
Merhaba Otel (Alanya 2012 Temmuz)

Club Bayar Beach oteldeki bir günlük tecrübeden sonra orada kalamayacağımzı anladık. Eşim balayımızda kaldığımız Merhaba Otel’i önerdi. Bize özel uygun fiyat da verince anlaştık. Odalar son derece temiz. Havuz son derece temiz ve yeterli büyüklükte. Müşteri kalitesi daha yüksek. Açık büfesi için olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. Bir yönetim zafiyeti olduğu gerçek. Yönetim kadrosu sanırım ipleri personele kaptırmış durumda. Bu durumda onların insafına kalıyorsunuz. Biz oradayken tam 7 personel işi bırakıp yerine 3 kişi girdi. Ama durum düzelmedi tabi ki. Özelikle havuz bardaki barmenin yabancı genç bayanlar dışında kalan tüm müşterilere aşağılar gibi hizmet etmesi, gülerken sizi iğnelemeye çalışması bana yaptığı iş konusunda ciddi bir hazımsızlığı olduğunu düşündürttü. Eşime şampanya kadehinde kırmızı şarap verirken, “buna buz ister misiniz?” gibilerinden kendi küçük aklınca tuzak sorular sorması çok komikti. Bana da istediğim sodayı buzdolabı dışından verdiği halde içine buz atmaması bunu özellikle yaptığını düşündürttü. İşletmeci olsam ve tek personelim kalsa onu orada çalıştırmazdım.

Öte yandan otelin yeşillikle içinde olması, odaların ve havuzun caddeden biraz daha içerde olması nedeniyle içeri girdikten sonra size bambaşka bir yerde olduğunuzu düşündürüyor. Yemeklerdeki çeşitliliğe aldırmazsanız tatlının çok az yapılmasına, bir önceki gün kek olarak karşınıza çıkan tatlının sonraki gün revaniye dönüştürülmesinden rahatsız olmazsanız Merhaba Otel mekan olarak birkaç günlük tatile uygun bir yer. Oda temizliği tam not alır. Odalar ve balkonlar yeterli büyüklükteydi.
Club Bayar Beach Hotel (Alanya 2012 Temmuz)

Buradan 4 yıldızın bu otele nasıl verildiğini yetkililere sorarak başlamak istiyorum. Odalar tam bir rezalet. Çarşaf temizliğinden geçtim banyoda duş bölümü eski bir muşamba perde ile ayrılmış. Bir kabin bile çok görülmüş. Duş almak istediğimde yerdeki iki giderden birinin plastik ızgarasının olmadığını ızgaralı olan giderde de benden bir önce duş yapan insanın kıllarının ızgarada biriktiğini gördüm.
Odadan kendimizi dışarı attığımızda bu defa inip çıkılan asansörünün sırılsıklam su içinde kaldığını gördük. Bunun da insanların havuzdan çıkıp otel içinde kurulanmadan ıslak ıslak dolaştıkları için olduğuna karar verdik. Küçük havuz sanırım uzun zamandır ilgilenmiyordu ki, kenarlardaki su taşırma bölümlerindeki plastiklerin yarısının kırık dökük olduğunu şezlong altında kalan zeminin yosunlaşmaya başladığını, taşları ufak ufak yosunların kapladığını gördüm.

Her şey dahil açık büfesi berbattı. Ne lezzetliydi ne de yemek dağıtan personel açık büfede değil de bir hapishanede mahkum olduğunuzu düşündürecek kadar kötü davranıyordu. Özellikle salon ile havuz bölümü arasında dış tarafa konmuş şefin Sandalyesi! Sakın oturmaya çalışmayın. Sizi “Üzgünüm orası benim koltuğum oraya oturamazsınız” diyerek sizi oradan kaldıracaktır. Ayrıca yemek dağıtan personelin muhtemelen tabağınıza küçük bir parça tavuk koyduktan sonra Türkçeyi bilmeyenlere “Aaa hadi teyze! Verdik işte daha ne istiyorsun” demesini yadırgamazsanız belki mutlu olabilirsiniz. Ancak havuz kenarındaki plastik masa ve sandalyelerin halk otobüsü kıvamında dizili olması ama her zaman dağınık olması otelin aslında otel olmadığını bile düşündürttü bana. Düşünün ki 4 yıldızı bile vardı.
Sakın gitmeyin, önünden bile geçmeyin.

Next Page ......